Soyka v Dúbravskej knižnici – beseda s gymnazistami 2016

Soyka zahydryla na besede v Dúbravskej knižnici a pustila sa do osvetovej činnosti. Veď ktovie, v ktorom gymnazistovi spí fantasta a možno jediné, čo potrebuje, je prebudiť záujem!

Haló, záujem! Budíček!

Že sa na Slovensku tvorí kvalita, hoci v nezávideniahodných, predovšetkým ekonomických, podmienkach, je nepopierateľné. Bohatá bola fantastická nádielka aj v roku 2015 a ešte bohatšia by mala byť v roku nasledujúcom. Držme palce všetkým vydavateľstvám, nech sa nevzdávajú a podporujú domácu tvorbu. Nič zato síce nedostanú, ale na duši ich to zahreje.

Hydra sa zatiaľ tiež nenechala zlákať na vydávanie licenčných istôt a na zisky, ktoré zaručené bestsellery overené na veľkých anglických trhoch prinášajú. Aj naďalej investuje, čo svojimi titulmi zarobila, do známych aj menej známych autoriek a autorov a do svojich tradičných ťahúňov.

Soyka mládežníkov poučila o tom, čo znamená slovo drabble, na mieste uviedla príklad a prečítala z minidielka Marka E. PochuZ temnôt. (Bude bonusovou súčasťou všetkých najnovších e-bookov. Nie Mark, zbierka).

Poviedka Mal ich na háku nejednému krku prisypala za golier zimomriavky.

Fantastickej 55 vybrala Soyka svoju obľúbenú poviedku F63.0 od Ladislava „jofre“ Orosza, o gamblerovi, ktorý si nevšimol, že je koniec sveta, pridala aj svoju vlastnú poviedku Bergamská ihla (veru, citovka). Z hororovej zbierky Na hroby všetkých pobavila Lenoniným splatteríkom Mladuchy na zabitie, o tom, ako dopadne reality-show, v ktorej si milionár pozve všetky svoje milenky na jeden ostrov a vyhlási, že si za manželku zoberie tú, ktorá prežije. Výsledok zaručene prekvapí!

Aby každý vedel, že aj scifi môže byť pútavé, Soyka neobišla zbierku Zabadnutý vesmírod Tona Stiffela, pritom takmer miestnu výlučnosť priznala v oblasti hard scifi slovenskej autorke Jane Plauchovej. Absurdný humor predstavila v novinke Filipa ČervenákaPríbehy spod kiltu. A keďže dnes fičí všetko bio a eko, spomenula vynikajúcu zbierku Mamut farby malinového lekváru od Zusky Stožickej, ktorej poviedka Numýnijský veľvyslanec hľadá ženu je najdlhšou poviedkou hydrozbierky Rozmarná fantastika.

Hodina ubehla ako šibnutím bahniatok (blíži sa Veľká  noc).

A Hydra ďalej útočí! Na srdcia (aj črevá) čitateľov vyvražďovačkou Krajina kanibalov z pera Marka E. Pochu. Oplzlé, odporné (možno) a desivé (určite) budú poviedky Ivana KučeruObchádza nás temnota. Rovnako ako poviedky viacerých autorov novej zbierky o zombíkoch s prekvapivým pracovným názvom Zombie. Aby ste sa niečo naučili o neuveriteľných úkazoch, ktorých sa týkajú všetky známe konšpiračné teórie, Jan A. Braun vás v zbierke Hrdinovia to majú ťažké poučí, že nič skutočne nie je tak, ako sa nás snažia presvedčiť.

Kto?

ONI!

Tento rok sa Hydra po prvýkrát pokúsi vydať niečo naozaj pre deti a mládež. Povolala si nato odborníka na slovo vzatého Mariana KubicskaPotvorobijci.

Bude to drsné, akčné, napínavé.

A Soyuška, naša brutálna romantička opäť prispeje voľačím šteklivým (sem-tam cmuk), napínavým (čáry-máry bum), príbehom o čarodejníkovi, ktorý ľudí rozdeľuje na dobré a zlé časti a potom je na nich, ktorá z častí zabojuje, aby prevládla. Názov románu – Svedomie temnej časti.

Lenže poďme ďalej.

Ak sa chcete o slovenskej tvorbe dozvedieť viac, príďte na Slavcon – Lenona so Soykou tam zhrnú celoslovenskú fantastickú tvorbu za predošlý rok 2015, v hodinovej prednáške ako po minulé roky.

Ak chcete vidieť krst Krajiny kanibalov od Marka E. Pochu, príďte na Slavcon – bude sa krstiť rituálnou krvou.

Ak chcete vedieť, ako máte písať, kde robíte chyby, alebo len túžite prispieť do Poviedok na počkanie, workshop vedený scifi.sk spolu s Hydrou bude… – príďte na Slavcon.

My tam budeme!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.