PegasCON 2016

Jednodňový con v Prešove v tomto roku hostil českých autorov fantastiky Františku Vrbenskú a Martina D. Antonína a veru, bolo čo počúvať a na čo sa pozerať.

Pegascon_Freya.jpg

Po príchode a osviežujúcej šálke zázvorového čaju s Freyou sme utekali do Veľkej sály hotela Lineas, kde Martin D. Antonín rozprával o chybách a filmových prešľapoch v šermiarskych bojových scénach a o ženách – bojovníčkach s mečom.

Pegascon_ksena_bojovnicka.jpgPegascon_vikingovia.jpg

Názorne sme zistili, prečo nie je vhodné pri súboji vyskakovať na stoly plné jedla, húpať sa na lane či skákať do vzduchu, ako zatlačiť protivníka do kúta, prečo neprísť v súboji o palec a ako je to s bojom v brnení – samé zaujímavé veci. Kto chcel, mohol si meč podržať, skúsiť zaútočiť na Martina so skutočným mečom v ruke alebo sa nechať vyfotiť v bojovej póze.

Pegascon_Lenona_s_mecom.jpg

Krásne ženy a meč? Prečo nie, ale v sexi oblečení je to naozaj len na parádu. Xena, Red Sonja, Lagertha a ďalšiPegascon_Martin_d_antonin.jpge bojovníčky sa snažia vybojovať si rešpekt, úctu, ale nestratiť pritom svoju ženskosť.

 

Pegascon_styria_autori.jpg

 

Po prednáške nám vyhladlo, preto bol čas na rozhovor pri chutnom obede. S Martinom, Františkou a Liv Hlaváčkovou sa dobre rozvíjali teórie o tom, ako by to u nás vyzeralo po prípadnej apokalypse, kde by sme si hľadali jedlo, ale hlavne, čo by sme kričali na prípadných útočníkov, aby práve nás ušetrili. Martin so svojím zúfalým: „Som autor fantasy románov!“ – príliš neuspel, zato Liv by podľa všetkého prežila. Jej pokrik: „Som lekárka, viem liečiť!“ – by zrejme nejednu postapo bandu obmäkčilo.

Pegascon_krajina_kanibalo.jpg

Po obede som už uháňala do čajovne Abarat – prišiel čas na Hodinku hororu s Markom E. Pochom – zakladateľom epochálnej cirkvi a autorom hororových poviedok. Tentoraz nás ohromil príbehom o Slovákovi, ktorý pašuje tajné informácie vo svojom semene a pod falošným krycím príbehom prichádza do Budapešti, aby tento biologický materiál umiestnil do vagíny maďarskej maloletej prostitútky.

Pegascon_Mark_a_prostitut.jpg

Plán vyšiel – Mark natoľko šokoval obecenstvo, že sa nedokázalo pohnúť zo stoličiek a muselo si vypočuť informácie o klasických filmových hororoch. Do toho jeho komplic Cuco kreslil počas prednášky Zombieštúra, aby ho potom daroval do tomboly.

Pegascon_Cuco_kresli.jpg

Mark prítomných potešil ukážkou obálky svojho pripravovaného brutálneho krváku o slovenských turistoch v peruánskej džungli – Krajina kanibalov /máte sa na čo tešiť!/, ktorý pokrstí na tohtoročnom Slavcone.

Prednáška bola prerušená náhlym vpádom Godzilly do miestnosti – ako vždy, naroPegascon_Godzila_utoci.jpgbila bordel, uniesla personifikovanú maďarskú prostitútku v podobe Barbíny a ušla z miesta činu.

Bohužiaľ, viac som nestihla, snáď nabudúce.

http://markepocha.webnode.sk/news/fantastika-na-divokom-vychode-spaja-vysoko-subjektivna-reportaz-z-presovskeho-pegasconu-2016/#.Vso4Tz5JYWI.facebook

Lenona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.