Štúrovský workshop 2016

Školské prázdniny vyhodili workov z knižnice, ale náruč slovenského dejateľa ich ako vždy prichýlila vo svojej pivnici, kde to samo píše.

Ťuk, ťuk, ťuk, ťuk…

Klenby nasávali literárnu atmosféru, aj nábytok a technika sa stali súčasťou kultúrnej udalosti.

Nalievalo sa červené, sladké ríbezľové, aj riadne suché. Spoločenstvo workov sa stretlo v hojnom počte, nebolo chuti diskusiu ukončiť ani po záverečnej. Tvorba bola tradične kvalitná a noc stále mladá.

Prosím, vstúpte!

 

Kvantová víla Tonička (oveľa ľahšia než tona či tonka) je milovanou dcérou Jana A. Brauna, ktorý sa zábavne vysporiadal s otravnou čiernou dierou.

 

Cody a JAB                                                                Andrej Jáchim a JAB

Jan A. Braun, známy pod krycím menom JAB, do konšpiračných teórií vnáša logiku a vysvetľuje s prehľadom, možno aj nadhľadom, čo sa skutočne odohráva, keď padajú meteority alebo v Bermudskom trojuholníku miznú lietadlá. Vydavateľstvo Hydra čoskoro vydá jeho zbierku poviedok plnú vedeckých vysvetlení. Budete sa diviť, ako to skutočne bolo, keď…

Však uvidíte!

Aňa Olejárová sa s poviedkou Marlena zaradí do pripravovanej zombie zbierky. Tešte sa, lebo vás bude mátať vo dne v noci (aj zbierka, aj Aňa).

 

Aňa Olejárová a Soyka

Andrej Jáchim prispel niečím starším – z čoho vyplýva, že má význam cvičiť a posúvať sa dopredu. Už ste počuli, že uspel v CKČ?

 

Andrej Jáchim, Aňa Olejárová a Soyka

Verneovskí prieskumníci Ľubky sa pohrávajú s časom, Cody sa púšťa do military scifi a Soyka si trúfla na byrokratickú satiru. Ak bude ďalej pôsobiť v administratíve, úplne opustí paranormálnu romantiku. (Hlúposť, to sa len tak zastrája, aby ste ju prosili, nech pri romantike zostane:)
Ľubka Pešková, Zdeno Ash Mikláš a Andrej Jáchim

 

Ľubka, Zdeno, Aňa Soyka                       Zdeno sa postavil, aby niekomu nestál na vedení

Neopakovateľná náladička spájala workov…

…na jednej vlne.

A chcete počuť, čo Hydru čaká v najbližšom čase?

Nuž, chystá sa na Slavcon, hoci dovtedy ešte stihne jeden workshop. Všetky hlavy maxiplaza sa lámu nad programom pre fanúšikov tej pravej fantastiky:

– Bude sa tam krstiť hororček Krajina kanibalov – len pre silné žalúdky. Autor Mark E. Pocha už fičí na stolovej hre s rovnakým názvom, ktorú vykreslil jeho dvorný ilustrátor Martin „Cuco“ Luciak a dávno sa hľadá pätica študentov, na ktorej si pochutnal dosiaľ neobjavený indiánsky kmeň v divokej peruánskej Amazónii.

– Na Slavcone Hydra nemôže vynechať každoročný prehľad domácej fantastickej tvorby za predošlý rok 2015. Všetko sme za vás prečítali, takže vám budeme vrelo odporúčať. Tohoročná tvorba slovenských spisovateľov v rôznych vydavateľstvách stála za čas a námahu, našli sa skvosty (
Mamut farby malinového lekváru – Zuska Stožická, Zabudnutý vesmír – Anton Stiffel
) a obsiahnuté boli hádam všetky žánre aj podžánre scifi a fantasy. Lenona so Soykou knihy prinesú, vy si ich ohmatáte a prelistujete. Eva Piarová nakoniec v rýchlosti poinformuje o edičnom pláne Hydry na rok 2016 – nebude to zdĺhavé, len šesť kníh.

– Scifi.sk chystá s Hydrou slavconovský workshopový špeciál spolu s Poviedkami na počkanie. Tak, hádam, aby ste začali posielať poviedky. Toho roku by sme sa o vašej tvorbe mohli rozprávať o niečo dlhšie ako obyčajne.

Chystajte sa teda na Slavcon, nezabudnite si pripraviť cosplay, my už po nociach šijeme kostýmy.

Áááá, eštééé toto!

Knihy Rozmarná fantastika a Soykin Cval kentaura
cval kentaura.jpg

boli navrhnuté na titul Kniha Horného Považia 2015, takže hlasujte, navádzajte alebo pokojne aj núťte do hlasovania svojich príbuzných, priateľov, či náhodných okoloidúcich.

http://www.krajskakniznicazilina.sk/downloa…/nominacie15.pdf

/hlasovací lístok/

A čítajte fantastiku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *