SlavCon 2016

piatok večer sa mravce zliezajú na med a Slavcoňáci na medovinu, pivo, víno, podávajú si ruky, bozkávajú sa, po roku, niektorí po dvoch a viac, sa stretávajú, aby si pokecali o veciach, ktoré s nimi nikto iný netúži zdieľať. Večer trvá do rána a ráno až doobeda.

 

Funtastický Erik a epochálny Mark

sobotu už pracovné nasadenie strháva davy. Prednáška o slovenskej fantastike za rok 2015 vyšla podľa najružovejších predstáv /pre drsňákov podľa najtemnejších obáv/. Zdá sa, že ročná produktivita SF&F kníh sa na Slovensku ustálila na počte okolo 20 kusov s e-bookmi. /Viď. prednáška na www.vydavatelstvohydra.sk, Fantastika.sk, Mytológia na Slovensku, Naše prednášky z conov/

 

Lenona, Evka                         Lenona, Soyka

Soyka sa cestou pristavila pri pultíku s miničasopisom PUNKSTREAM. Vy ste vedeli, že niečo také existuje? Hurá, máme časopis! Zatiaľ malý, možno neznámy, ale poďme čítať, hádam sa rozrastie, jeho aktivity sa rozšíria a akcie spojené s mystikou a nadprirodzenom sa budú organizovať v každom meste, v každej dedine, v každej štvrti. Spravíme inváziu a oslovíme masy…

No, dobre. Tak aspoň po jednom čísle by ste si mohli kúpiť, aby sa aktivite zadarilo.

Každý však očakával krst. KRST!

Povestný, krvavý krst trileru najslávnejšieho slovenského psychopata Marka  E. Pochu, ktorý v novele Krajina kanibalov (KK) sledoval osudy stratených slovenských študentov.

 

Nechoďte do Amazónie! Vyhýbajte sa miestnym kulinárskym špecialitám! Kto je vrah? Kto je kuchár? Kde je záhradník? Podá mi niekto špáradlo?!

 

Krstným otcom sa stal bard historicko-dobrodružnej fantastiky sám Juraj Červenák a našli sme aj pannu /hoci zlé jazyky tvrdia, že to len zahrala/. Obetavý rytier  ju zachránil z kartónovej dediny plnej kanibalov, pretrhal toaletné liany a vyniesol ju pred publikum na rukách. Získal KK za udatnosť, ona zasa za vierohodnosť.

 

[foogallery id=“860″]

 

 

Samotný akt… Pozor, priatelia! Nie je akt ako akt, teraz už zasa hovoríme o krste. Rytiera s pannou sme ponechali ich vlastnému osudu. Akt krstu prebiehal na pódiu, pred očami verejnosti.

 

Eva Piarová, krstný otec Juraj Červenák a autor Mark E. Pocha

Krstilo sa grilovaciou gebuzinou. Dochutený výtlačok získal mladý muž z publika, ktorý prišiel  z najvzdialenejšieho mesta – v tomto prípade z Košíc.

 

Ivan Aľakša, Soyka, Mark E. Pocha

Hydry každú realizovanú činnosť zakávavovali v bufetíku za rohom, aby nabrali silu na ďalšie intenzívne prežívanie Slavconu.

 

Hádajte kto sa potuloval po chodbách?

 

A nielen po chodbách…

Juraj Červenák a Saš Pavelková pokrstili svoje novinky vydané vo Vydavateľstve Artis Omnis, Hydry pritom nemohli chýbať.

 

Saš Pavelková a Juraj Červenák

O šiestej večer Scifi.sk spolu s Hydrami profesionálne zvládli Fantastický literárny workshop aj Poviedku na počkanie. Na počudovanie sála praskala vo švíkoch, dvere ostali otvorené, aby mohli počúvať aj tí z chodby a nikomu sa nechcelo odísť. Nabudúce hádam tri hodiny nepostačia, objedná sa rovno veľká sála a mudrovať sa bude po celý deň.

Dievča s tuleňom                                                                 Rozosmiaty workshop

Evka Piarová s Lenonou vysvetlili prítomným, čo všetko by mal rukopis obsahovať, ešte viac čo všetko by určite obsahovať nemal, aké by bolo najvhodnejšie sprievodné slovo k nemu a podobne.

 

 

Cuco si krátil počúvanie kreslením

Medzitým Ruženka Srnková ohlásila témy Poviedky na počkanie – Slnko, tých bolo viac a Sen. Témy sa mohli prelínať, čo niektorí autori využili.

 

Víťazom sa nakoniec stal Marek Čabák z Týždňa Geeka

 

na druhom mieste skončila Terezka

 

o tretie miesto sa delila Veronika s Jurajom Búryy z TG.

Všetci ocenení si zaslúžili epochálny krvavý príbeh Krajina kanibalov (KK), aby ich prešla chuť cestovať po svete. Radšej nech píšu.

 

Ktosi poznamenal, že mu logo Hydry pripomína akúsi bylinku…

 

Soyka s Františkou Vrbenskou                       Lenona tiež s Františkou Vrbenskou

Potom sa Hydry opäť pripojili k spoločenstvu v susednom pube, kde k dobrej nálade prispela povestná „ochota“ personálu, príbehy o potetovaných tvárach vstúpia do dejín.

 

Juraj Červenák, Mark E. Pocha

 

A čo nás čaká ďalej?

3.5.2016 sa o 18:00 vo Funtastiku na Heydukovej ulici koná čítanie s Hydrou a hranie stolovej hry Krajina kanibalov (KK).

Cieľom je – nenechať sa zožrať.

 

KK medzitým zaplavuje poštové novinové stánky, nákupné strediská a stáva sa dostupnou. Tri mesiace môžete nakupovať túto krehkú brožúrku s hrubým obsahom za slabých 3,50 €, ide o hromadnú zľavu nezaťaženú niekoľkonásobným zdaňovaním, využite príležitosť.

 

Lulu Bocková a Mark E. Pocha

Foto: Ružena Srnková, Anton Stiffel, Ondrej Trepáč, archív Hydra

autorka článku: Soyka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.