Projekt – Živé knihy

Už ste počuli o projekte Živé knihy? Nie? Najvyšší čas túto chybu napraviť, lebo aj knihy Vydavateľstva Hydra podstúpili tento oživovací proces. (Ešte stále v redakcii dotáčame mexické vlny a dopíjame posledné kvapky šampanského)

Príjemný mužský hlas nahovoril prvé strany fantasy románu od Kataríny Soyky Sklený vrch o putovaní troch čarodejníc, na miesto, kde sa kedysi udržiavala Rovnováha medzi Dobrom a Zlom. Ako sa môže spojiť vedma, bosorka a striga a poraziť nekromanta? Ťažko sa bojuje proti mužovi, ktorý každého padlého bojovníka hneď získa na svoju stranu…

http://www.ziveknihy.sk/kniha/skleny-vrch

O čo teda ide? O projekt, ktorého sa môže zúčastniť každý:  http://www.ziveknihy.sk/o-projekte

Bežný čitateľ, ktorý knihu číta (najlepšie našu), ju v duchu totiž takrečeno oživuje predstavami o hrdinoch, ich hlasoch, dodáva vetám cit, deju náboj. Tu sa ponúka možnosť verejne vlúdiť  literárnym postavám vlastné tóniny, podmaľovať dielko svojou farbou hlasu, ktorá môže buď nadchnúť alebo sklamať, uspávať alebo preberať, rozplakať či rozosmiať alebo dokonca prinútiť masy čitateľov, aby si knihu kúpili. (Čo by nás určite potešilo)

Zaujímavý a dynamický ženský hlas nahovoril urban fantasy od Lenony Štiblaríkovej Bratislavská bludička. Bludička Malvína pracuje v Bratislave ako turistická sprievodkyňa. Nepohodlným zákazníkom pomotá cesty a podobne sa zbavuje aj nepríjemných okoloidúcich. Občas využíva služby taxikára a citomága Alexandra a zaskočí do kaviarne k Branislavovi, ktorý za tajnú receptúru na najlepšiu kávu na svete upísal svoju dušu. Oboch priateľov sa snaží utajiť pred Srbom Zlatkom Zebićom, majiteľom výletnej lode Damijana kotviacej na Dunaji.

http://www.ziveknihy.sk/kniha/bratislavska-bludicka

Ak zatúžite narozprávať krátku ukážku z ktoréhokoľvek (z nášho) diela od ktoréhokoľvek vydavateľstva (Hydraaa) a dodať mu svoje čaro osobnosti, svoju predstavu o všetkom, čo sa v nej odohráva, možno si vás vďaka tomu vyberú vydavateľstvá plánujúce vydávať audioknihy (Hydra takéto plány nemá, my počkáme, kým nás sfilmujú Američania:J)

Zapojte sa do projektu: aktívne – nahrávkou (najlepšie našej knihy) alebo aspoň pasívne, tým, že si nahrávku niekoho iného (šikovnejšieho alebo len odvážnejšieho) vypočujete.

Lebo poznáte to: odvážnemu šťastie praje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.