Novoročný workshop – Mestská knižnica 2016

A prvý novoročný workshop sa konal opäť v Mestskej knižnici (vchod hneď zo zastávky číslo 5 z Kapucínskej 3 – pre zblúdené duše) a opäť vo štvrtok. Ale inak bolo všetko úplne nové. Nové poviedky, nové tváre (aj tie staré boli obnovené), noví členovia, nový foťák (vydržal len jeden záber, ktorý sa nepodarilo zachovať), jednoducho, nová atmosféra. Účasťou nás poctil najmladší scifista na Slovensku, toho času v ochrannom balení, ktorý sa nevie dočkať svojej nesprostredkovanej prítomnosti nielen na tomto svete, ale aj a hlavne, na pravidelnom workshope.
Zatiaľ tvorivú energiu prepúšťa svojej nositeľke – to sa jej píše!

Spočiatku nepočetná skupina – dvojica Soyka a Jan A. Braun začínali s nádejou, že ostatní skôr či neskôr dorazia. Stalo sa. Nechýbala Aňa Olejárová zasiahnutá tragickým odchodom morského prasiatka – všetka česť.

 

Účasť nových nadšencov bola o čosi komplikovanejšia. Ruženka Srnková sa zatúlala do úplne inej ulice, nakoľko nedostala potrebné informácie. Soyka si po ňu vybehla do mrazu a ľadu.

 

 

Horšie sa darilo Zuske Stožickej, ktorá hľadanie bájnej knižnice po prekonaní niekoľko sto ulíc a podchodov vzdala. Až neskôr sme zistili, že rozšíreniu počtu členov bránia tajné agentky z konkurenčného oddelenia prezlečené za šatniarky. Hája pozície priamo na vstupe, podávajú zavádzajúce informácie, alebo rovno vymazávajú jednotlivých workov.

Takto sa nám stratil Zdeno Ash Mikláš. Hádam ho ešte niekedy uvidíme! Marka E. Pochu prekliali virózou. Nedajte sa nimi odradiť! Ak sa vás pokúsia zaplašiť, začnite kričať, hádžte sa o zem, vyvolajte rozruch, workovia si po vás vylezú z útrob knihami osídlenej budovy a namieria na ne svoje poviedky. Sila slova je zničujúca!

 

A aké boli literárne práce, za ktoré sa oplatí bojovať? Zaujímavé. Jedno funfiction zo sveta Terryho Pretchetta, jedna oprávka staršej putovnej fantasy, dve svojrázne vysvetlenia zvláštnych dejinných udalostí a jedna zombíčina.

 

Ďalší workshop sa bude konať zasa o mesiac, ale aby ste dovtedy vydržali, Hydra sa chystá na Pegascon do Prešova https://sites.google.com/site/pegasconpresov/home.

Pokojne sa pridajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.