D. Duke Fabian a J. Girovský – beseda v Humennom 2013

Beseda s autormi J.Girovským a D. Duke Fabianom

13.február 2013 o 17,00 – Humenné

Vďaka Vihorlatskej knižnici v Humennom máme občas aj my – Humenčania, možnosť nevytiahnuť autá z garáže, necestovať vlakom, ale odbehnúť si z práce do knižnice, pohodlne sa usadiť, preložiť si nohu cez nohu a v tichu medzi regálmi plnými kníh sa započúvať do autorského čítania či rozprávania o vzdialených svetoch.

A veru, bolo čo počúvať, čítať aj kupovať.

Jozef Girovský nám predstavil zbierku svojich najlepších poviedok „Zubaté slnko“, mimochodom, veľmi sa páčila. Tak sa začítal do poviedky, že sme všetci zabudli na čas a na zem nás vrátilo až: „Ďakujeme za pútavú ukážku.“

Dušana D. Fabiana prevetrala moderátorka zo znalostí jeho románov – Invocatio elementalium a Pestis draconum. Bez mučenia sa priznal, že mnohé už zapadlo prachom a prekrylo sa novými spomienkami. Osviežila mu ich čítaním náhodne vybraná poslucháčka z hľadiska. Tá nezaváhala a svojím príjemným hlasom nás vtiahla do sveta elementálov a čarodejníc, mágie a vlnených svetrov po dedkovi. Kto by sa nechcel dozvedieť, ako skončil príbeh stredoškoláčky, ktorá spôsobila (alebo to bola náhoda), vzbĺknutie vlasov zákernej a pomstychtivej spolužiačky?

Čo však prachom rozhodne nezapadlo, bola zbierka Dušanových hororových poviedok „Odbila 13. hodina“ a zbierka splatterových poviedok „Živého mně nedostanou“.

„Neplánujete niečo napísať aj spoločne?“

„V akej vednej oblasti pracujete?“

„Čo vás priviedlo k písaniu fantastiky?“

„Nenapíšete nejakú poviedku aj o Humennom?“

„Ktoré domáce práce vás doma neminú?“ … bolo len pár otázok, ktoré padali na ich hlavy. Všetko zvládli a na záver vytiahli perá, aby rozdali pár venovaní a podpisov.

Dušan Duke Fabian, Lenona a jej dva podpísané „kúsky“              Jozef Girovský s Lenonou

A my len dodávame: „Bravo!“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.