Bibliotéka 2012 a Cena Fantázie 2012

Štyri dni plné kníh. Kto sa raz zamotal na Bibliotéku, len ťažko sa odtiaľ vymotával. My sa rozmotávame ešte aj dnes. Mohli ste si nielen nakúpiť tie správne knihy. Mimochodom, správne sú všetky, len vám možno nie všetky sedia. Ale aj postretať zaujímavé osobnosti, či svojich obľúbených autorov. A predovšetkým postretať priateľov!

 

 

Soyka utekala podporiť Jožka Kariku a jeho novú knihu Na smrť

 

 

 

Lenona ulovila podpis od Haliny Pawlovskej

 Bibliotéka ešte raz… Začalo to vo štvrtok.

Vo všetkej skromnosti sme prispeli svojou troškou. Tí, ktorí sa zúčastnili, hádam neoľutovali.

Katarína Soyka s Dadom Nagyom besedovala o svojom fantasy románe Sklený vrch. O boji čiernej a bielej mágie a nakoniec všetkých nadprirodzených bytostí aj ľudí proti nekromantovi. To všetko v knihe našej autorky nájdete. Bez donútenia prezradila, že vychádzala predovšetkým zo slovenských ľudových rozprávok. A priniesla aj dôkaz, že Sklený vrch na Slovensku naozaj nájdete. Nachádza sa v Malých Karpatoch. I keď to, pravda, nie je ten čarovný.

Dado Nagy sa opýtal, aký je rodziel medzi rozprávkou pre dospelých a rozprávkou pre deti. Nuž, čo myslíte?

Najviac prekvapila účasť z ďalekého východu. Z Vihorlatskej knižnice v Humennom, kde Lenona Štiblaríková prestrihávala pásku scifi kútika, prišlo Soyku podporiť vedenie knižnice.  Nielen im, ale aj vám ostatným – ďakujeme za účasť, priatelia!

Po jednodňovej pauze sme v sobotu opäť raz vyrazili. Prečo? To hádam viete. Vyhlasovali sa výsledky Ceny Fantázie. Po búrlivých diskusiách, v ktorých neprajníci osočovali finalistov, sme im prišli osobne vyjadriť podporu. Stálo to za to. Strávili sme zaujímavé tri, ak nie štyri hodiny. Priznávame, že nezvíťazil náš tip. To ale celkom určite nie je jeho chyba. Kto to bol? Kúpte si Fantáziu, uvidíte. My neprezradíme, ale blahoželáme!

Z účasti toľkých fantastov a scifistov by sa jednému aj hlava zakrútila . Možno máme rôzne názory, celkom určite nemáme rovnaký vkus…podstatné je, čo nás spája. Láska k svetom za hranicami reality. K čarovným predstavám a snom. Mimozemšťania, čarodejníci, upíri, vlkodlaci. Že neexistujú? Čo na tom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.