Workshop 10/2018

Workovia sa opäť raz opierali do ergonomických sedadiel v Mestskej knižnici v Bratislave, púšťali svoju fantáziu na špacír a riešili závažné otázky okolo existencie svojich textov. Nechať ich byť či nebyť?

Priatelia, verte alebo nie, niektoré texty by pokojne mohli odísť do literárneho… alebo len odísť.

  

Ste za bio, eko, recykláciu, zero waste?

Tak na to pozor! Mohli by ste niektorým hrdinom poriadne liezť na nervy. Obzvlášť ak ste rozprávková blondína s vysokým dýchaním. Nič netreba preháňať, ani svoju lásku k prírode. Občas si aj nejaký ten chlap zaslúži vašu nadmernú pozornosť. Prejavte mu ju, kým sa z neho nestane načisto nepozorný introvert. To raz bola jedna veľmi atraktívna sebavedomá hviezda triedy, po ktorej túžil úplne každý spolužiak. Preberala, preberala, poznáte to, nakoniec jej bol dobrý aj ten posledný, ktorý ostal.

A ďalej.

Počuli ste už o tom, že v Rusku – Jasné, že v Rusku. Kde inde? – robili špeciálny výskum vplyvu Mrázika na rozvoj umelej inteligencie? Téma workov veľmi chytila, filozofickou rozpravou došli k záveru, že Tři oříšky pro Popelku je rozprávka pre ženy, lebo princ je len taký neschopný hezoun, úplne ovládaný svojimi pudmi a Popelka ho vo všetkom prevyšuje. Na druhej strane Mrázik je prijateľný pre všetkých. Okrem tých, ktorý sa ho boja.

Takto nejako workshopy prebiehajú. Zanietene. S plným nasadením. Nie na všetkom sa workovia zhodnú, ale keby sa zhodovali, keby každý so všetkým súhlasil, asi by stretávania neboli potrebné.

Adam Olejár, Aňa Olejárová, Soyka, Jan A. Braun, Lukáš Čechvala

Na workshopoch nikdy nebýva nuda. A dejú sa tam veci… napríklad na tom poslednom z ničoho nič zmizli literáti a stoličky si samé zahrali autobus.

Ale to len aby reč nestála. A aby ste videli, že makáme. Chystáme sa na Bibliotéku a Fénixcon. Kam sa chystáte vy?

Nezabudnite, že máte sedieť doma a písať scifi poviedky pre najnovšiu zbierku Hydry!

Prvá poviedka už bola totiž prijatá:

  1. Vydierač v problémoch: Anna Olejárová

A keďže je opakovanie matkou múdrosti, tu je výzva:

Autori a autorky z Česka a Slovenska,

vydavateľstvo Hydra zbiera scifi poviedky ktoréhokoľvek zo scifi podžánrov (space opera, kyberpunk, biopunk… prekvapte nás!). Nejde o súťaž, iba ak by sa za víťazstvo považovalo zverejnenie poviedky v zborníku. Podmienky sú jednoduché:

Musí to byť scifi.

Jedna poviedka od jedného autora.

Maximum 20 strán A4, Times New Roman 12 (cca 35 normostrán), čím kratšie, tým lepšie.

Vaše poviedky posielajte na info@vydavatelstvohydra.sk

Prvú bilanciu prednesieme na Istrocone 2019 – tam dostanete priestor opýtať sa na svoje poviedky, ale je potrebné sa vopred dohodnúť.

Do Slavconu 2020 bude výber uzatvorený.

Krstiť sa bude na Istrocone 2020.

Ďaleká budnúcnosť? Ani nie! Skúste niečo napísať a uvidíte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.