Búrkový workshop 2018

Prázdninový workshop bol zahnaný do Stormu – do búrky. Počasie presýtené horúčavami kropilo rozpálené chodníky, vietor dvíhal mladým slečnám sukne. Tým starším ich naopak priliepal na telo, aby ich zbytočne nedvíhali.

Človek by povedal, že sa nikomu nebude chcieť trepať sa do mesta kvôli precvičovaniu mozgových závitov a jazykových vedomostí. Lenže ľudia sú prekvapiví a nevyspytateľní! Zišiel sa ich pekný počet, všetci oddýchnutí a v dobrej nálade. Aby aj nie, práca s textom je radosťou!

Zuska Stožická, Jan A. Braun, Adam Olejár, Aňa Olejárová, Zdeno Ash Mikláš

Workovia si tajné stretnutia dohadujú podľa vopred stanovených kódov, aby ich akcie neodhalili nepovolaní záujemcovia. No ani vysoký stupeň utajenosti nepomáha. Na kódy, signály a znaky sa dnes nedá spoľahnúť, veď všetko je na webe. Zhromaždenie usilovných spisovateľov bolo odhalené!

Najskôr nepozorovane sledované,

Zuska Stožická

neskôr prelomené nečakaním vniknúť z kozmu.

Aňa Olejárová, Jan A. Braun, Katarína Soyka  a Zdeno Ash Mikláš

Identita tvorov, ktorých slovenské texty zaujímali, nebola dosiaľ prezradená. Zdá sa, že došlo k blízkemu stretnutiu tretieho druhu, áno, u nás na Slovensku! Žiaľ, workovia sa v názoroch na vzhľad mimozemšťanov rozchádzajú, vznikla pre nich aj menšia hádka.

Zelené tykadielka?

Nie!

Veľké hlavy, malé telá?

Určite nie!

Mikroskopický rozmer?

Asi áno.

Soyka tvrdila, že loď mala nanajvýš dva centimetre

Zdeno Ash Mikláš trval na o niečo dlhšom variante, ku konsenzu nedošlo. Jan A. Braun sa prikláňal k milimetrom

Miniufolode obzučiavali hlavy nadaných tvorcov a vzniklo podozrenie, že došlo k okopírovaniu mnohých skvelých nápadov! Workovia teraz budú monitorovať slovenskú tvorbu, aby odhalili mimozemský prienik. Najväčší zálusk si robia na Martinus Cenu Fantázie. Stopy, tie nikdy neklamú! Nájdeme svoje texty, určite! Nenecháme sa predsa oberať o naše národné poklady!

Zdesenie, rozčarovanie – Jan A. Braun a Adam Olejár

Tak dnes len takto, trochu sme sa nechali uniesť. Tma, biele svetlo, veľké čierne oči… Hádam nás časom vrátia. Do reality.

 

Foto: Aňa Olejárová, archív Hydra

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.