O autorke – Vita Jamborová

Vita Jamborová – je autorkou desiatich kníh: Stráž ma, mafia nezabúda (Motýľ 2011, druhé vydanie Elist 2017), Nevera ako dôvod (Motýľ 2011), Som bosorka (Motýľ 2012), Ja ti to vrátim (Evitapress 2013), Srdcová dáma (Evitapress 2014), Sršeň (Vašut 2015 – český preklad slovenského originálu Sršeň vrahom?), Bodyguardka (Bestseler 2016), Sršeň vrahom? (Bestseler 2016), Tri oriešky pre spisovateľku (Bestseler 2017), Moje Česko, moje Slovensko (KM-Bux 2017 – kniha vyšla na Ukrajine, v ukrajinskom jazyku).

Narodila sa na Ukrajine, kde prežila detstvo a dokončila strednú školu. Jej rodným jazykom je ukrajinčina a ruština.

Od roku 1993, keďže sa jej mama vydala za Slováka, žijúceho v Prahe, sa presťahovali do Prahy, kde rodičia ešte stále bývajú. Počas štúdia na Právnickej Fakulte Univerzity Karlovej často navštevovala rodinu nevlastného otca na Slovensku. Zoznámila sa tam so svojim budúcim manželom, za ktorým sa presťahovala na Slovensko, do Podolia, dediny pri Novom Meste nad Váhom.

Narodila sa im dcérka, ale manželstvo sa po desiatich rokoch rozpadlo. Momentálne má partnera, s ktorým majú spoločného syna a žije s nim a dcérou s predchádzajúceho manželstva tiež v Podolí.

Pracuje ako prekladateľka a tlmočníčka z ruštiny a ukrajinčiny. Tesne po prvej materskej si na niekoľko mesiacov vyskúšala prácu dedinskej poštovej doručovateľky. Práve z nej neskôr čerpala inšpiráciu pre postavu detektíva v románe Sršeň vrahom?, ktorý napísala spoločne so svojim partnerom Dušanom Mrekajom.

Je šťastná, že žije na dedine, miluje prírodu, psov a dlhé prechádzky, počas ktorých sa jej najlepšie premýšľa nad novým príbehom. Baví ju učiť sa hrať na rôzne hudobné nástroje: doma má husle, pianíno, gitaru, flautu, okarínu a sníva o saxofóne.

Najnovšiu knihu tejto autorky – Potomkovia bohov si môžete kúpiť aj tu: Potomkovia bohov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.