Michaela Ella Hajduková – beseda vo Vihorlatskej knižnici v Humennom 2015

ženské mysteriózne romány sú v kurze

Vihorlatská knižnica v Humennom svojou činnosťou spája ľudí, povzbudzuje ich k rôznymi aktivitám, ukazuje, že nikdy nie je neskoro naučiť sa voľačo nové alebo dozvedieť sa zaujímavosti o vzdialených krajinách.

Tentoraz sa v priestoroch knižnice konala beseda s mladou autorkou, Košičankou a obdivovateľkou Rumunska – Michaelou Ellou Hajdukovou, ktorá vo vydavateľstve Ikar vďaka internetovému projektu „Mám talent“ vydala svoj prvý román „Všetky moje tváre“.

Michaelu zaujímajú veci medzi nebom a zemou, lákajú ju tajomstvá na hranici života a smrti. Do svojich kníh vplieta spomienky na minulé životy, sny a predstavy o minulosti, staré rodinné traumy a kliatby, ťarchy, ktoré si nesieme do ďalších životov.

Po románe o reinkarnácii „Všetky moje tváre“ jej vo vydavateľstve Artis Omnis vyšiel román „Tajomstvo tvojho rodu“. Mladá novinárka v ňom odcestuje do Rumunska, aby odhalila identitu a tajomstvá záhadného spisovateľa, ktorý obýva staré rodinné sídlo. Spolu s láskou k hradnému pánovi však odkrýva aj starú kliatbu a tá ohrozí nielen jej život.

„Na knihe som pracovala takmer rok. Nápad som si priniesla z dovolenky v Rumunsku, kam sa s manželom každoročne radi vraciame. Potom však prišiel blok, s knihou som nedokázala pohnúť a bála som sa, že to tak už zostane. Našťastie, ďalší výlet do Rumunska ma opäť naštartoval a knihu som potom už dokončila rýchlo.“

Po čítaní ukážok z oboch kníh ešte prezradila, že pracuje na ďalšom románe, v ktorom sa bude rovnako ako v predošlých dvoch prelínať minulosť s prítomnosťou.

Všetky moje tváre aj Tajomstvo tvojho rodu sú mysteriózne romány určené dievčatám a ženám, ktoré rady čítajú o strastiach lásky okorenených štipkou tajomstva, nebezpečenstva a trápenia, avšak zavŕšených šťastným koncom. Autorka svoje príbehy rozvíja logicky a s citom, informácie dávkuje postupne a mnohé udalosti a fakty si overuje. História ju fascinuje a inšpiruje ju k písaniu ďalších príbehov.

 

Michaela, jej knihy a Lenona vo Vihorlatskej knižnici v Humennom – 14. apríl 2015

 

autorka článku: Lenona Štiblaríková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.