Ťažký víkend

Vážení Hydronauti,

tento týždeň si poznamenajte do kalendára, chystá sa množstvo programov, ktoré Vás pohltia. Čím začneme? Dobre, dávkovať to budeme postupnučko, aby nápor fantastiky nebol pre Vás zdrvujúci. Všetko sa bude konať v Bratislave, pretože v hlavnom meste je množstvo študujúcej mládeže, ba aj najväčšia koncentrácia občanov, ktorí scifi a fantasy a technológie a festivaly milujú. (štatisticky nepodchytený fakt).

Od 26. do 28. apríla 2019 sa konajú dva superfestivaly. (fakt podchytený)

SlavCon

– festival fantasy, sci-fi, histórie, mytológie a popkultúry, navštevuje Hydra už do roku 2013, toto bude jeho 13. ročník.

IXPO

– technologický festival, ktorý vyzerá ako úplne nová brutálna kôstka! (preklad českého výrazu pecka; poznámka redaktora). Bude tam všetko! Od robotov cez lietajúce autá až po vesmírne sondy,  futuristické expozície, interaktívna zábava! Riešenie vážnych aj menej vážnych otázok typu: Kedy začneme kolonizovať vesmír? Prevezmú všetku prácu roboty? Aká je aktuálna a budúca slovenská fantastika?

https://www.ixpo.sk/mapa

https://slavcon.sk/pre-navstevnikov#ako

Keď sa v mapách nájdete, a nestratíte pritom hlavu (netrápte sa, Hydra hlavy zbiera, rastú z nich ďalší členovia tímu), začne sa niečo, o čom ste možno nesnívali ani v najtajnejších snoch. Pravá fantastická jazda!

My chceme byť všade. Preto budeme na oboch conoch. A keďže je nám jasné, že Vy prídete na festivaly iba kvôli nám, tu je náš program:

Piatok, 26. apríl 2019

https://www.ixpo.sk/program

https://slavcon.sk/program

14:00-15:00 IXPO

Lenona nastúpi na Martinus stage IXPO festivalu v besede o dystopických svetoch so svojou dark fantasy Prehnité mesto.

Len si prečítajte program, neexistuje, aby ste si v ňom nenašli to svoje. A akoby účasť Lenony nestačila na pritiahnutie davov (samozrejme, že stačí), sekundovať jej bude Martin Jurík, autor trileru 2084 (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1100447480140125&id=657825971068947&__tn__=K-R) a prezradí čo to o temnej budúcnosti, ktorú rozhodne nechce predpovedať Európe. Za Hydru môžeme román čitateľom jedine odporúčať. Na besede nebude chýbať ani princezná YA fantasy – oceňovaná a zbožňovaná Mirka Varačková so svojou dystopickou fantasy Prežila som svet a Adaptácia. Ak váš vek končí písmenami -násť, určite ste knihy už čítali! (Ak ste ich ešte nečítali, nepriznávajte sa k tomu a rýchlo chybu napravte!)

20:00 SlavCon

SLOVENSKÁ LITERÁRNA FANTASTIKA ZA ROK 2018 

Ešte toho istého dňa, len večer, sa obe Hydry dohrnú na Slavcon (veľká učebňa -1,58) a v krátkej prednáške Vás poinformujú o všetkom, čo v žánri scifi a fantasy na Slovensku za uplynulý rok vzniklo. Už to pravda nie je také jednoduché ako po predošlé roky, nie všetko sme stihli prečítať – iba väčšinu. A odvážime sa Vám pár krátkych úryvkov predniesť, aby ste si sami urobili názor na tvorbu domácich autorov. Máme byť na čo hrdí!

Sobota!!!, 27. apríl 2019

https://www.ixpo.sk/program

https://slavcon.sk/program/2

10:00 – 13:00 SlavCon

Fantastický literárny workshop + Poviedky na počkanie = scifi.sk + vydavateľstvo Hydra (1.38)

Pozor, pozor, sobota bude pracovná! A Vy viete, čo to znamená. Ak máte poviedku a túžite po tom, aby sme sa ňou zaoberali, pošlite ju na adresu: info@vydavateľstvohydra.sk, dáme Vám pár dobrých rád alebo odporúčaní, ako dieločko vylepšiť. Zaoberať sa budeme len autormi, ktorí sa worku zúčastnia. Ostatní budú zatiaľ písať poviedky na počkanie, na témy, ktoré im prezradíme na mieste. Víťazi dostanú knihy!!!

 

11:00 – 12:00 IXPO

V ten istý deň bude mať náš autor Marián Kubicsko na IXPO – Martinus stage besedu pod názvom Fantasy svety vo fantastike. Mariánovi Kubicskovi nedávno v Hydre vyšlo pokračovanie jeho úspešnej dobrodružnej fantasy pre mládež Potvorobijci 2.

Spolu s ním na Martinus stage vystúpi kráľovná slovenskej fantastiky Alexandra Pavelková, v Hydre publikovala v zbierke Fantastická 55, rok 2013.

 

 

 

 

 

No, tak si trochu zabeháte. Nepôjde o nič zložité, lebo Tyršovo nábrežie je od Slavconu, ktorý sa bude konať na Fakulte informatiky a informačných technológií (FIIT) na ulici Ilkovičova 2 v Mlynskej doline, čoby kameňom dohodil.

14:30 – 15:20 SlavCon

Hneď nato 16 autorov odpovie na 16 otázok vo veľkej autorskej besede (veľká aula -1.61). Pôjde o najväčšiu spoločnú besedu autorov, akú SlavCon zažil! Na každého autora padne jedna otázka, ktorú si sám vytiahne! Bude možné sa odfotiť na spoločnom pódiu, vypýtať si autogram a možno sa autora aj dotknúť. (Hoci niektorí z nich sú veľmi nedotkliví). Za Hydru uvidíte Henricha H.Hujberta, Mariána Kubicska, Lenonu Štiblaríkovú aj Katarínu Soyku.

19:00 – 20:00 SlavCon

Na podvečer chystáme dvojkrst!!!

 

Potvorobijci 2: Marián Kubicsko + Zima mŕtvych: Henrich H. Hujbert (malá učebňa A, predná časť -1.57) sa zrodia pre čitateľskú verejnosť a budú dôstojne pokrstení – potečie krv a bude sa strieľať. Prineste si štíty!!! Alebo aspoň dobrú náladu.

 

 

Nedeľa, 27. apríl 2019

https://www.ixpo.sk/program

https://slavcon.sk/program/3

12:30–13:30    IXPO

Diskusia s vydavateľmi na tému Aktuálna a budúca literárna fantastika. Múdre slová si príďte vypočuť od vydavateľov: Matúš Mládek – Tatran, Erik Fazekaš – Albatros, Andrea Harmanová – Artis Omnis, Ivan Aľakša – Fantázia, Dana Brezňanová – Slovart a naša Katarína Čavojová – Hydra.

Verte či neverte, keď tento týždeň skončí, všetky Hydry sa ponoria do hlbokého spánku a budú čiastočne hibernovať.

Chvíľu.

Pár okamihov.

Lebo Vy už čakáte, kedy bude hotový trojročník zbierky Istrocon 5 zo súťaže O poviedku Istroconu a…

… nooo, však sa nechajte prekvapiť, čo všetko ešte pripravujeme.

Vidíme sa!

Hydra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.