Kozmodróm 2012 a LARP Moriel

Stará dobrá Wiki hovorí, že Kozmodróm je miesto so súborom pozemných zariadení potrebných na štart kozmických rakiet. Tak sme v sobotu 17.11.2012 vyštartovali a conizovali SD Nivy, sídlo Filmového klubu Nostalgia. Conalo sa tam blízke stretnutie štvrtého ročníka jediného slovenského scifi festivalu, ktorý organizuje občianske združenie SciFi Guide.

Nie je con ako con. Tento bol plný zmysluplných, ale aj zábavných, či zábavne zmysluplných prednášok. Našou srdcovkou bola Humorná fantastika v podaní Anety Riddick Čižmárikovej, ktorú sme doslova hltali. Anet okrem iného prezradila, že miluje Christophera Moora a odporúčala poviedku Spomínky na dvacátá léta zo zbierky Vedlejší příznaky od Woodyho Allena. Áno, aj nás tým prekvapila. Ale, ako sme neskôr zistili, neklamala: Woody je vo svojich fantazmagóriách skutočne zábavný.

Známa blogerka a recenzentka nezabudla spomenúť slovenskú humornú fantasy. Tu nás zaskočila záhadná existencia humoristu zo Žiliny- Bánovej pána Miroslava Šusteka (Hydra má k Žiline vrelý vzťah) a potešila predovšetkým zmienka o našom Šťastlivcovi – humornej scifi Lenony Štiblaríkovej. Obálka tejto brožúrky počas celej prednášky preblikávala na projektore v pozadí sály.

Cez prestávku sme sa pustli do hazardu! Našu neskúsenosť s prehľadom prekukol Joe, ktorý sa vďaka tomu trochu prirýchlo stal Vládcom Tokia. (Určite švindľoval. Lenže kto mu to dokáže?!) Zastavili sme sa pri Sestrách Zlopočestných – už propagovali Slavcon 2013. (Ak svet po svojom zániku úspešne zaháji restart, tak určite pôjdeme.) Na našu veľkú škodu sme nestihli prednášku Ondreja Herca – Zlé ženské sú dnes všade. My sme tam neboli.

Hoci sme Kozmodróm museli predčasne opustiť, aj to málo, čo sme zažili, stálo zato. Tak to obyčajne býva, keď sa stretnú ľudia, ktorých spája spoločný záujem.

LARP. Ale aby to nebolo len, že všetko sa koná v Bratislave. Pozor, svet nespí! V Dubnici sa konal LARP Moriel 11 presne v ten istý deň ako Kozmodróm. A my sme tam mali želiezko v ohni – viď. obrázok.

Moriel je jednodňový LARP, určený pre nováčikov, ale i skúsených hráčov. Ide o skupinovú akciu. Hráči sú vopred rozdelení do skupín, pričom budú rozdeľovaní tak, aby už pri registrácii bol v každej skupine aspoň jeden skúsený hráč. Preto sa nováčikovia nemusia báť, že sa nebudú vedieť zorientovať a vymotať z herných situácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *